Tkabber
Ласкаво просимо на офіційну сторінку документації одного з найкращих клієнтів протоколу Jabber — Tkabber
Давайте відразу домовимося, що в цій документації (принаймні в українській версії) писати назву програми будемо кирилицею: зрештою, це слов’янський продукт, та й схиляти за правилами української мови простіше ;)
Структура сайту досить проста:
- У статті "Про Ткаббер" ми намагаємося розповісти потенційному користувачеві про основні плюси й мінуси (так, вони теж є ;) ) цього клієнта.
- У розділі "Теорія" вашій увазі запропоновано ряд статей різного рівня складності, присвячених різним аспектам роботи з Ткаббером, починаючи з "Швидкого старту" і закінчуючи спробами простою мовою розповісти про складні речі. Краще ознайомитися потихеньку з усіма статтями цього розділу.
- У розділі "Практика" ви знайдете корисні поради по "приборкуванню" Ткаббера, а також опису різних патчів і плагінів, що розширюють його функціональність. Загалом, це для тих, хто любить працювати руками.
- "Ткаббер ЧЗП(FAQ)" — Часто Запитувані Питання про Ткаббер. Тут потроху збираються рішення найпоширеніших проблем.
- Сторінка "Посилання" — колекція лінків на зовнішні ресурси, присвячені як самому Ткабберу, так і протоколу Jabber, мові, на якому Ткаббер написаний — Tcl/Tk та іншим речам, що мають до всього цього відношення.
Ще кілька посилань на великі розділи вікі:
- "Термінологія" — невеликий глосарій, ціль якого — полегшити новачкам розуміння деяких термінів зі сфер, сполучених з IM, Jabber, Tcl/Tk, програмуванням.
- "Плагіни" — розділ, присвячений неофіційним плагінам до Ткаббера.
- "Патчі" — тут мова йде про виправлення коду Ткаббера, що дозволяють розширити його функціональність.
- "Pages" — реєстр статтей цієї вікі (неповний). Створена для того, щоб можна було давати посилання на статті в конференціях і інших місцях, де не підтримуються теги HTML. Наприклад, замість того, щоб давати посилання виду http://ua.tkabber.jabe.ru/index.php/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D1%8B_%28ua%29 (далеко не кращий варіант) можна додати лінк на неї на сторінці pages і дати вже це посилання: http://ua.tkabber.jabe.ru/index.php/pages#plugins. Зайве клікання виправдовується більш виразним і коротким написанням.
Повний список сторінок цієї вікі можна знайти тут.
З питань організації цієї вікі звертайтеся до
Bigote (російська, англійська, іспанська,
каталанська), Kostix (російська, англійська) або
LKnight (російська, англійська) — нас можна знайти
також на вищезгаданій конференції xmpp:tkabber@conference.jabber.ru
.
Відповідальні за український переклад вікі — Fixer
(російська, англійська) та Archimed. Нас теж можно
знайти на конференції xmpp:tkabber@conference.jabber.ru
.
Робота над вікі доступна для всіх — реєстрація вільна. Проект багатомовний, підтримуються мови англійська, іспанська, російська, українська. Якщо ви хочете перевести статті вікі на яку-небудь іншу мову, будь ласка, зв'яжіться з нами. При роботі над перекладом вам допоможе наша довідка.
Якщо ви серйозно хочете допомогти вікі й Ткабберу, прохання ознайомитися з нашими планами на майбутнє, щоб не винаходжувати велосипеда. Якщо у вас є свої ідеї в галузі нововведень, які ви хочете втілити, прохання додавати їх на тій сторінці, щоб їх було видно іншим учасникам проекту. Якщо у вас немає досвіду роботи з вікі, на сторінці довідки є дуже корисні посилання на тему оформлення тегів, лінків тощо.
Останнім часом нас запитують, who is who у конференції й на вікі. Старожил конференції й один із засновників вікі Bigote готовий розповісти вам історію їхнього створення, якщо ви не пошкодуєте для старого горілки — промочити горлянку ;-D